חושב על קורס סוכני נסיעות?
לפני רכישת הספר
"קורס סוכני נסיעות"
למד שאפשר להיות סוכן נסיעות
בלי קורס
בלי תעודה
בלי הסמכה "רשמית"

 

אוהבים נסיעות?
רוצים להתפרנס מתיירות?
  • לראשונה בעברית:
  • איך לתווך ולעשות כסף מתיירות
  • חוקי, אפשרי ומותר
  • כי מהיום כל אחד יכול
לפרטים נוספים: קורס סוכני נסיעות
לרכישת הספר: קורס סוכני נסיעות


קורס סוכני נסיעות נכתב ע"י ליאורה אור,
מומחית לנסיעות ותיירות
לפרטים נוספים

קורס סוכני נסיעות
להורדה מיידית למחשב

קורס סוכני נסיעות
להורדת הספר עכשיו

 

סוכנות נסיעות או מידענות נסיעות

Back
דף הבית >> מאמרים >> סוכנות נסיעות או מידענות נסיעות


סוכנות נסיעות קמעונאית, במתכונתה המקורית, וגם כיום היא נציגות של ספקי נסיעות ותיירות. בסוכנות נסיעות מוכרים סוכני נסיעות את מוצריהם של חברות התעופה, לברות המלונות, חברות הדילים, חברות צ'ארטרים וכן הלאה. המודל של סוכנות נסיעות בנוי על כך שלסוכנות הנסיעות הסכמים (ישירים או ענפיים) עם ספקי תיירות ונסיעות. ההסכמים מעוגנים גם מבחינה כלכלית וחשבונאית, כך שברוב המקרים לסוכנות נסיעות יש אשראי מול הספקים שלה. סוכנות הנסיעות מוכרת את מוצריהם, גובה את המחיר מלקוחותיה ומתחשבנת בדיעבד עם הספק.

סוכנויות הנסיעות מצוידות בכלי מכירה בהתאם לספקים אותם היא מוכרת. אם סוכנות נסיעות מוכרת טיסות, הרי שהכלי בעזרתו מבוצעת מכירת הטיסות היא מערכת ממוחשבת הנקראת GDS כלומר General Distribution System . קמו חברות התעופה (ועוד גורמי תיירות כמו חברות השכרת רכב, מלונות, הפלגות וכולי)  והתארגנו בשיטת המשפך (אפשר להגיד התמשפכו funneled ) כך שעל שולחנו של סוכן נסיעות עומד מחשב אחד שמאגד את כל מצאי הטיסות, סוכן הנסיעות בורר, מזמין ומוכר בהתאם להזמנה הספציפית.

ומכאן עולה שסוכנות נסיעות מוכרת מה שהספקים שלה מספקים לה למכור ובדרך אחת ויחידה: צינור המכירה שאותו מאפשרים הספקים.

סוכני נסיעות בסוכנויות הנסיעות הינם פקידי נסיעות שעברו קורס סוכני נסיעות, ורכשו את השליטה בתפעול מערכות ה GDS ואחרות המיועדות לניהול מכירות תיירות. סוכני הנסיעות הפכו בירוקרטים. הם אינם בעלי ידע כללי בתיירות וביעדי תיירות. וזאת משום שתפקידם לבצע ולנהל מכירה מול GDS ועיקר מעייניהם נתונים למכירת טיסות (בלבד). ברוב סוכנויות הנסיעות בארץ למעלה מ 90% מה turn over הוא טיסות.  

זאת אף זאת שסוכנויות הנסיעות, שעיקר פרנסתם על מכירת טיסות, עומדות כעת מול תהליך התכווצות עמלות המכירה, שניתנו להן ע"י חברות התעופה בנדיבות בעבר, ושואפות היום לרמה של אפס עמלה.
 
המסקנה העולה מן העובדות שלעיל:     

  • סוכן נסיעות איננו מציע לך את כל האפשרויות. אפשר שהיה רוצה, אבל איננו יכול, המידע הקיים ב GDS, לחץ הזמן והעומס המוטלים על סוכני נסיעות, מאפשרים לסוכן נסיעות לתת ללקוח את מה שהכי זמין לו והכי מיידי.
  • סוכני נסיעות אינם מוכרים מידע. סוכני נסיעות מוכרים טיסות.
  • מחירי טיסות, מלונות ושאר מוצרי תיירות שנמכרים דרך סוכנות נסיעות אינם בהכרח הזולים ביותר- ברוב המקרים ניתן למצוא באינטרנט מחירים זולים יותר או זהים. טעות לחשוב שבמקרים בהם המחירים זהים, ניתן לסוכן הנסיעות לעבוד ואנחנו נשחק אותה... סוכן הנסיעות גובה גם דמי טיפול שמתווספים על מחיר הכרטיס- עם ההתפתחות המטאורית של אתרי האינטרנט שמוכרים תיירות, אין סיבה אמיתית לקנות שירותי תיירות בסוכנות נסיעות.

פעם היה תואר שכזה: מומחה לנסיעות ותיירות (גם לי יש אי שם תעודה כזאת ). השתנו הזמנים... סוכנויות הנסיעות מתחילות להבין שהשתנו הדברים וצומח לו עולם נסיעות חדש:
מוצרי נסיעות ותיירות קונים באינטרנט. 
מי שאיננו כשיר/רוצה/יכול לבצע את הרכישה באינטרנט ישירות יסתייע בשירותיו של מתווך נסיעות (ראה הרחבה על כך בספר קורס סוכני נסיעות- סוכן נסיעות אינטרנטי)
הקהל צמא למידע- מומחים תמיד ידרשו. אלא שעל מומחי התיירות לשנות פאזה ובמקום להתמחות במכירת מוצרי תיירות יהיה עליהם להתמחות במכירת מידע בנושאי תיירות.

סוכנויות הנסיעות יאלצו לעבור מהפך רציני. בינתיים דור המייסדים, או שמא יש לומר דור הדינוזאורים, עדיין שולט בכיפה. לדאבון לב הדור הזה עדיין מכשיר תלמידים הרוכשים כישורים שמתאימים לעבר. קורס סוכני נסיעות סטנדרטי עדיין מכשיר תלמידים להיות פקידים במשרד נסיעות- פקידים השולטים בתוכנות שזמן עומד לעבור מן העולם.

משה נאלץ להסתובב במדבר 40 שנה עד שדור המדבר התרענן לכדי דור חדש, והנחשונים, כמו ראשוני המתיישבים במערב הפרוע, זכו לחלקות הטובות ולעושר רב. כך גם מי שישכיל לראות את המגמות והתמורות החלות בתחום מכירת תיירות ונסיעות בארץ, יבין ויערך לכך שהעתיד הוא במכירת מידע, יזכה בהצלחה.

החדשות הטובות הן שבשביל למכור מידע צריך להשקיע ברכישת ידע. וזאת, להבדיל ממכירת טיסות בסוכנות נסיעות שם צריך השקעה כספית כבירה.

וטיפ לסיום:

כל המידע נמצא בחינם באינטרנט- צריך רק לדעת איך ללקט אותו ולהרוויח מכך. פרטים והרחבה בספר הניתן להורדה מיידית קורס סוכני נסיעות   
 

לייבסיטי - בניית אתרים