חושב על קורס סוכני נסיעות?
לפני רכישת הספר
"קורס סוכני נסיעות"
למד שאפשר להיות סוכן נסיעות
בלי קורס
בלי תעודה
בלי הסמכה "רשמית"

 

אוהבים נסיעות?
רוצים להתפרנס מתיירות?
  • לראשונה בעברית:
  • איך לתווך ולעשות כסף מתיירות
  • חוקי, אפשרי ומותר
  • כי מהיום כל אחד יכול
לפרטים נוספים: קורס סוכני נסיעות
לרכישת הספר: קורס סוכני נסיעות


קורס סוכני נסיעות נכתב ע"י ליאורה אור,
מומחית לנסיעות ותיירות
לפרטים נוספים

קורס סוכני נסיעות
להורדה מיידית למחשב

קורס סוכני נסיעות
להורדת הספר עכשיו

 

התאחדות סוכני הנסיעות בישראל

Back
דף הבית >> מאמרים >> התאחדות סוכני הנסיעות בישראל

התאחדות סוכני נסיעות ותיירות בישראל הינה עמותה ציבורית. העמותה מאגדת למעלה משש מאות סוכני נסיעות בישראל, ופועלת מטעמם כנציגתם הרשמית והמוסמכות בפני מדינות חוץ, ארגונים, חברות ומוסדות ממשלתיים, ציבוריים, כלכליים ושגרירויות וקונסוליות של מדינות חוץ.

חשוב להדגיש שבעמותה חברות סוכנויות הנסיעות, כלומר מנהלי ובעלי סוכנויות הנסיעות. העמותה איננה מייצגת את פקידי הנסיעות, הלוא הם סוכני הנסיעות, אלא היא התארגנות מטעם ולטובת סוכנויות הנסיעות עצמן ובעליהן, שהם החברים בעמותה. סוכן נסיעות שכיר איננו חבר בעמותת התאחדות סוכני הנסיעות. וכפי שנאמר בהמשך "חברי העמותה ועובדיהם"

מתוך אתר העמותה:
"...העמותה פועלת להגנה על ענייניהם המקצועיים של החברים ושוקדת על פתוח ענף הנסיעות בכללו. היא מפתחת ומטפחת את היחסים ההדדיים בין חברי העמותה ועובדיהם, לרבות רווחתם האישית ועזרה הדדית ביניהם. כן מפקחת העמותה על פעילותן ההוגנת של סוכנויות הנסיעות, ומקפידה כי חברותיה ישמרו ויקפידו על ניהול מסחר הוגן, מניעת תחרות בלתי הוגנת ושמירה על אתיקה מקצועית ומסחרית של החברים. כמו כן שואפת העמותה לקדם את החינוך והידע המקצועי של החברים בהדרכה ובאספקת מידע בכל הקשור בענף הנסיעות והתיירות.

המוסד המנהל את ענייני העמותה הינו ועד העמותה הנבחר אחת לשנתיים באסיפה הכללית. הועד מורכב מ- 12 חברים אשר עיסוקם העיקרי הוא בניהול סוכנות הנסיעות. הוועד מתכנס לישיבות חודשיות בהן הוא מחליט על מדיניות ההתאחדות ומקבל החלטות בשמה.

לצד הוועד, פועלות במסגרת ההתאחדות מספר וועדות מקצועיות. חברי הועדות נבחרים על ידי ועד ההתאחדות לפרק זמן של שנתיים. מספר החברים בכל אחת מהוועדות נקבע בתקנון העמותה. כל אחת מהוועדות המקצועיות מטפלת באופן שוטף רק בענייני העמותה הקשורים לעניין שלשמו הוקמה הועדה. הועדות מתכנסות אחת לחודש במסגרתם מתקיימים דיונים ובעקבותיהם מתפרסמות המלצותיהם או החלטותיהם..."

במילים פשוטות, התאחדות סוכני הנסיעות שומרת (או מנסה לשמור) על האינטרסים של בעלים ומנהלי סוכנויות הנסיעות.
בתוך כך ההתאחדות מייצגת רק את חברי העמותה. חברות בעמותה כמוה כחברות בכל גילדה של בעלי מקצוע באשר היא (לשכת עורכי הדין, התאחדות הסוחרים, התאחדות בעלי מלאכה וכדומה). זהו איננו גוף רשמי ומייצג רק את עצמו.
החברות בעמותת התאחדות סוכני הנסיעות עולה כמובן כסף ונדרשים תנאים מסוימים כדי להתקבל לחברות.

העמותה מספקת לחבריה שירותים. התאגדות מספר רב של סוכנויות נסיעות (ובניהן גם סוכנויות קטנות ורחוקות מן המרכז) לצורך קבלת שירותים, מניבה תועלת ועזרה בהקטנת עלויות ומתן פתרונות תפעוליים רבים.
לצורך כך הקימה ההתאחדות את חברת ש.ע.ל - שירותי עזר לסוכן הנסיעות בע"מ,  מיסודה של התאחדות סוכני נסיעות ותיירות בישראל.

ש.ע.ל הינה החברה הכלכלית של התאחדות סוכני הנסיעות. פעילה משנת 1979. החברה הוקמה כאמור החברה הוקמה על מנת לתת מענה לצורכיהן של סוכנויות הנסיעות.

מחלקת השיווק של ש.ע.ל מכוונת את פעילותה בראותה את סוכנות הנסיעות העתידית כOne Stop Shop- - כל מוצרי התיירות והשירותים הנלווים יימכרו בסוכנות הנסיעות, מבלי שהלקוח יאלץ למצוא אותם בענפי מסחר אחרים (לדוגמא: מפות וספרי מסעות וכו').

הנושאים העיקריים שבהם ש.ע.ל מטפלת:
שירותי שליחויות בפריסה ארצית
שירותי כרטוס
מסירת מעטפות לנוסע בנמל התעופה בן-גוריון.
שירות טיפול בדרכונים ובאשרות שהייה
שיווק חומר פרסומי.
מספקת ומתווכת בציוד טכנולוגי ומחשוב
מספקת מוצרים למכירה ללקוחות סוכנויות הנסיעות
ביטוח נסיעות לחו"ל

ש.ע.ל היא חברה למטרות רווח שחברי התאחדות סוכני הנסיעות מחזיקים במניותיה.
כל השירותים שש.ע.ל מציעה למשרדי הנסיעות ניתנים לרכישה או טיפול גם באמצעים אחרים ואין כל חובה לרכוש את השירותים דרך ש.ע.ל ואפילו משרד הנסיעות חבר בהתאחדות, אם יתארגן על מחירים טובים יותר, עמלה טובה יותר או יעילות רבה יותר, ירכוש אותם שלא דרך ש.ע.ל.

עוד על ש.ע.ל ראה כאן

ובתוך כך, דואגת התאחדות סוכני הנסיעות גם לכוח עבודה במשרדי הסוכנויות והיא מעורבת בהכשרת כוח אדם מקצועי. מתוך אתר התאחדות סוכני הנסיעות: התאחדות סוכני הנסיעות מעניקה הכרה לקורסי "סוכן נסיעות"  ואף עורכת בחינות. מובן שמדובר בהכרה מטעם עצמה ולמען חברי ההתאחדות.

בזמנו, כאשר סוכני נסיעות נדרשו לרישוי ולתעודת, ניהל משרד התיירות בית ספר לסוכני נסיעות שנקרא בית ספר לתיירות. אולם מזה שנים רבות (גם) בית הספר לתיירות הופרט ונמכר לאוניברסיטת חיפה.
כיום אין חובה ואין צורך ברישוי, ובחינות ההסמכה והתעודות שניתנות מעידות רק על עצמן.

מומלץ גם לראות מסמך המופיע באתר משרד התיירות http://www.tourism.gov.il/GOVheb/Articles/General/tourism+jobs.htm
מסמך: למידע נוסף על מקצועות התיירות לחצו כאן
בדיקה ועיון במסמך ובמיוחד בעמודים 12,13 מכללות ובתי הספר המקיימים קורסים לסוכני נסיעות ומפעילי תיירות:
מציגים שורה של מוסדות לימוד ומה הם מקנים.
חלקם מקנים תעודת סוכן/פקיד מורשה מטעם בית הספר והתאחדות סוכני הנסיעות
חלקם רק תעודה מטעם המכללה

ולסיכום, אין דבר כזה תעודת סוכן נסיעות מורשה. יש דבר כזה תעודת הסמכה מטעם... ולכן, אם אתה רוצה להיות פקיד במשרד נסיעות בהחלט נכון וראוי ללמוד באחד מהקורסים הללו.
אבל אם אתה רוצה למכור נסיעות ותיירות, אינך צריך את הקורסים האלו ובוודאי לא תעודה מטעמם.
 

לייבסיטי - בניית אתרים